تبریک اهالی سینما به میرکریمی

تبریک اهالی سینما به میرکریمی

1395-4-12 ( 3 سال پیش ) دسته خبری : عمومی

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از خانه سینما، در پیام تبریک هیات مدیره خانه سینما آمده است: فیلم سینمایی دختر اثر رضا میرکریمی با کسب سه جایزه از جشنواره فیلم مسکو، افتخاری دیگر برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

هیات مدیره خانه سینما این افتخار را به رضا میرکریمی، فرهاد اصلانی و سازندگان فیلم دختر تبریک گفت و جامعه اصناف سینمای ایران به ویژه کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن بازیگران سینمای ایران را در این شادباش سهیم کرد. همچنین کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران کسب جوایز فیلم دختر را به میرکریمی تبریک گفت.

فیلم دختر در بخش اصلی رقابتی سی و هشتمین جشنواره بین المللی سینمایی مسکو سه جایزه اصلی برترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد و انتخاب دوم از نگاه بینندگان را کسب کرد.

در مراسم اعلام نتیجه آرای هیات داوران این جشنواره که پنجشنبه در سینمای روسیه برگزار شد، فیلم دختر توانست عنوان برترین فیلم را کسب و جایزه این بخش یعنی تندیس طلایی گئورگی مقدس را کسب کند.

هیات داوران ساخته میرکریمی را از جمع آثار 12 فیلم ساز روسی و خارجی که در بخش اصلی رقابتی جشنواره مسکو شرکت داشتند، به عنوان فیلم برتر برگزیدند.

در این فیلم فرهاد اصلانی، مریلا زارعی، ماهور الوند، شاهرخ فروتنیان، مسعود سخایی و نیوشا مدبر بازی می کنند و موضوع فیلم نیز تلاش یک دختر برای اثبات توانایی استقلال خود در برابر مخالفت پدر با یک خواسته مسافرت مستقل وی است.

در سی و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو حدود 200 فیلم در 20 بخش که مهم ترین آنها اصلی، جنبی، مستند و پرسپکتیو است از سینمای کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، چین، هند، ژاپن، فیلیپین، یمن و فرانسه شرکت دارند.

جشنواره بین المللی فیلم مسکو بنیاد گذاشته شده از سوی ژوزف استالین رهبر وقت شوروی همتراز جشنواره های سینمایی کن و برلین معرفی می شود.

این جشنواره که برای نخستین بار سال 1935 برگزار و پس از یک دوره طولانی وقفه سال 1959 از سرگرفته شد، سالانه است.

منبع / نویسنده : خبرگزاری ایرنا

بازگشت

لطفا فیلد مورد نظر را وارد نمایید لطفا فیلد مورد نظر را وارد نمایید
آدرس ایمیل وارد شده صحیح نمی باشد آدرس ایمیل وارد شده صحیح نمی باشد
لطفا کد امنیتی روبرو را وارد نمایید لطفا کد امنیتی روبرو را وارد نمایید